DANIŞMA HATTI: 0850 304 4 604

 
 
 
SERTLEŞME PROBLEMİ NEDİR VE NASIL TEDAVİ EDİLİR?

sertleşme sorunu

Güncelleme Tarihi: 10.08.2015

Sertleşme Problemi (Erektil Disfonksiyon) Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? 

Sertleşme sorunu kişinin yaşadığı ereksiyonu sürdürememe veya tam anlamı ile sertleşme olmaması olarak tanımlanabilir. Zaman zaman da hiç sertleşme olmadığı görülebilir. Sertleşmeme sıkıntısı, bu sorunu yaşayan kişilerin cinsel yaşamını ve genel ruh halini son derece olumsuz etkileyen bir durumdur. Sorun uzun süre ile görüldüğü zaman "Erektil Disfonksiyon" hastalığı vardır denir.

Sertleşmeme problemi her erkeğin yaşamının belli dönemlerinde karşılaşabildiği bir durumdur. Genellikle müdahale etmeye gerek kalmadan kendiliğinden düzelebilir. Ancak bu sorun sık ve uzun süre ile görülüyorsa mutlaka tedavi edilmelidir. Sertleşme probleminin tedavi edilmemesi durumunda kişinin özgüveni ve partneri ile olan ilişkileri zarar görmektedir. Bu sorunlar da zincirleme sorunlara sebep olarak sosyal ve ekonomik yaşantıyı dolaylı yoldan olumsuz olarak etkilemektedir.

Sertleşme sorunu aşağıdaki sebeplerden kaynaklanmaktadır;

Stsertleşme problemi ve kavgalarres, endişe, öfke gibi ruhsal sorunlar, sürekli olarak olumsuz düşünme şekli, kişinin partneri ile arasındaki sorunlar, şeker hastalığı, kalp - damar hastalıkları, omurilik zedelenmesi, tansiyon ve troit problemleri, depresyon, sinir sistemine bağlı hastalıklar, antidepresanlar, uyku hapları, kalp ülser ve yüksek tansiyon ilaçları başta olmak üzere bazı ilaçlar,  prostata bağlı sorunlar, aşırı sigara ve alkol tüketimi, uyuşturucu madde kullanımı.

Tıp literatüründe 'ED' (Erektil Disfonksiyon) şeklinde yer alan sertleşme bozukluğunun yaşanmasında organik sebepler gibi psikolojik etkenler de etkilidir. Sertleşme bozukluğu %70 oranla organik, %30 oranla psikolojik olarak gözlemlenmektedir.

Bireylerin genel yaşantılarındaki olumsuzluklar (mesleki, sosyal veya maddi durum gibi) cinsellik ile ilgili konsantrasyonu son derece olumsuz etkileyebilmektedir. Gerginlik, endişe ve bunlara bağlı stres nedeni ile her yaştan bireyler sertleşme sorunu yaşayabiliyor.

Yasak ilişkiler, cinsel hastalıklara yakalanma korkusu, hamileliğe sebep olma korkusunun yarattığı stres de sertleşme probleminin en önemli sebeplerindendir. Özellikle ülkemizde cinsel konularda yanlış bilgilendirme sonucu sertleşmeme vakası da oldukça sık karşılaşılan bir durumdur.

Sertleşme sorununa sebep olan en önemli faktörlerden biri yaşanan strestir. Bireyin günlük yaşantısında karşılaştığı sorunlar ve bunlara bağlı olarak gelişen yoğun stres, cinsel yaşamı olumsuz etkiliyor. Konsantrasyonun bozulması sonucu yaşanan bu psikolojik kaynaklı sertleşme problemi basit bir tedavi ile ortadan kaldırılabiliyor.

sertleşme sorunu ilaç

Sertleşme Probleminin Tedavisi İçin Ne yapmalıyız?

Piyasada sertleşme problemi yaşayan kişilerin ilişki sırasında destek olması amacı ile kullandığı bir takım kimyasal sertleştirici ilaçlar bulunmaktadır ancak bu ilaçların ne yazık ki çok yan etkisi vardır. Kontrolsüzce kullanımda kalp krizine veya beyin kanamasına bağlı ani ölümlere sebep olabilmektedir. Ölümle sonuçlanmasa bile böbrek, karaciğer ve kalbe zarar verdikleri ve ileriki yaşlarda çok ciddi sorunlar yaşattıkları bilinmektedir. Bu sebeple kimyasal ürünler yerine bitkisel içerikli ürünlerin kullanımı çok daha güvenlidir. Bitkisel ürünler kimyasallar kadar hızlı etki göstermezler, yan etkileri yoktur ama etki göstermeleri için düzenli olarak bir süre kullanmak gereklidir. Anlık etki gösteremedikleri için ancak düzenli kullanımın neticesinde bitkisel ürünler tedaviye yardımcı olabilirler. Kimyasal performans artırıcılar ise sadece anlık etki gösterdiklerinden ömür boyu her ilişkiden evvel kullanmak gerekir. Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu da piyasadaki sahte ürünlerdir. Bugün malesef internette bitkisel diye satılan bir çok ürün içerisinde etki gösterebilmesi için kimyasal madde kullanılmıştır. Bu sebeple ürün seçiminde çok dikkatli olunuz. Özellikle eczanelerde satılan ürünleri tercih ediniz. Kullanmakta olduğunuz bir ürünün kimyasal içerdiğini şu şekillerde anlayabilirsiniz. Satışını yapan sitede "24 saat, 48 saat vs etkilidir" şeklinde ifadeler varsa veya "garantili", "kesin çözüm" gibi ifadeler baş ağrısıkullanılıyorsa ve "para iade garantisi" vaad ediyorlarsa kesinlikle almayınız. Kullanım sırasında baş ağrısı, ateş basması, terleme, yüzde kızarıklık, gözlerde kanlanma, burun tıkanıklığı, kalpte çarpıntı gibi yan etkilerden biri veya birkaçı varsa o ürünü kullanmayı derhal bırakınız. Aksi halde durum yukarıda belirttiğimiz gibi ani ölümlerle sonuçlanabilir.  

Peki çözüm için ne yapmalı? 

Medikana olarak utangaçlık, çekingenlik yüzünden üzerine gidilmeyerek tedavi edilmeyen; fakat çözüme ulaştırılmaması sonucu boşanmaya kadar varan bu sorunların, sebebine bağlı olarak aslında çoğu zaman basit bir uygulama ile bile çözülebileceğini tüm bu sorunları yaşayanlara bildirmek istiyoruz. Bunun en basit örneği olarak sertleşmeme ve erken boşalma sorunu yaşayanlara uzun zamandan beri uygulanmakta olan fitoterapi ve egzersiz uygulamalarını gösterebiliriz. Eczanelerden güvenli bir şekilde temin edebileceğiniz çeşitli ürünler ve haftada 3-4 gün uygulanacak basit penis egzersizlerinden oluşmaktadır.

Konu hakkında daha detaylı bilgi almak üzere uzmanlarımız ile görüşebilmek için ister her sayfamızda sağ tarafta bulunan canlı destek bölümünden isterseniz de 0850 304 4 604 numaralı danışma hattından kendilerine ulaşabilirsiniz. Belki siz de bir deneme ile evliliğinizi kurtarabilirsiniz. 

Sevgi dolu, sağlıklı günler dileriz.

Tıbbi Mümessil İrfan kozan
Medikana Medicals

medikana logo

 

 

Bu habere bakanlar, bu ürünleri de aldılar:

 

 Haber ile ilgili diğer başlıklar:

ERKEN BOŞALMA Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?  (Detaylı bilgi için tıklayınız)

SERTLEŞME SORUNU Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? (Detaylı bilgi için tıklayınız)

PENİS BÜYÜTÜCÜLER HAKKINDA HER ŞEY...  (Detaylı bilgi için tıklayınız)

  

sertleşme problemi danışmanlık

 

Uyarı: Bu sayfada bulunan bilgiler kendi doktorunuzun tavsiyeleri yerine geçmez.

Sağlık sorunlarınız hakkında her zaman doktorunuza danışmalısınız.


 

 
 

 

Bu sitede Mplus E-ticaret yazılımları kullanılmaktadır.